Listeler

İngilizce Öğrenmek için En iyi 10 Dizi

İngilizce Öğrenmek için En iyi 10 Dizi

Etrafımda bir çok kişi ingilizceyi izlediği dizilerden öğrendi, gramer algısını aşıp öncelikle kelime ezberi ve gerçek hayat ingilizcesi ile başlayan bir çok kişi ingilizce öğrenmekte başarıl oluyor. Benimde önerdiğim yöntemlerden aslında bir tanesi bu küçük bir bebek gramer dil bilgisi öğrenmeden önce konuşmayı öğreniyor daha sonra dil bilgisi öğreniyor. Önce ingilizceyi öğrenip okul okuyacaksanız profesyonel yazışma yapacaksanız gramer öğrenmenizde fayda var gramer ile başladığınızda ingilizce öğrenmek gerçekten çok ağır bir hal alıyor. İngilizce öğrenmek için en iyi 10 diziyi sizler için seçtik.

Game Of Thrones

Game Of Thrones, Taht Oyunları diziyi izlemeyenler bile mutlaka duymuştur.Taht oyunları büyük bir krallık, büyük bir krallığı kurdun ya o krallığı yönetmek ? kapalı kapılar ardında dönen oyunlar entrikalar her şey sadece taht kavgası için !

The Walking Dead

The walkink dead, İnsan eti yiyen yaşayan ölüler diyarı. Kasabanın polis şefi Rick vurulur hastaneye kaldırılır. Rick komadayken bildiği yaşam alt üst olur insan eti yiyen zombiler etrafda gezmeye başlar. Atlanta da normal bir avuç insan kalmıştır bu bir avuç insanınsa bir birlerine destek olmaktan başka şansları yok.

The Rain

The rain, Danimarkalı iki kardeşin hayat hikayesini anlatıyor. Yağmurla birlikte gelen virüs iskandinavya halkını yok eder. Bu ölümcül virüsten kurtulmayı başaran iki kardeş yeni bir dünya kurmak için güvenli bir yer arayışına girerler. Ölümcül virüsten kurtulmayı başaran diğer insanlarla bir araya gelen iki kardeş artık özgürdür.

The BlackList

The blacklist, Raymon FBI en tehlikeli suçlular listesinin başındadır.  Raymond kendi isteği ile FBI teslim olur. Raymon zekice bir plan ile FBI bir teklif sunar. Kendi özgürlüğüne karşılık elindeki suçlular listesini FBI yakatma sözü verir.

The 100

The 100, Dünyada yapılan bir nükleer savaş sonrası dünya yok olur kıyamet sonrası dizisidir, bir uzay gemisinden 100 genci dünyayı yeniden insan ile doldurmak için serbest bırakılır. Dizi Kass Morgan’ın The 100 isimli kitabından uyarlanmıştır.

Teen Wolf

Scott ormanda dolaşırken kurt adam tarafından ıssırılır, Scott artık kurt adam olmuştur. Scott  bir lise öğrencisidir ve kurt adam olduğunu en iyi arkadaşı ve başka bir kurt adam olan Derek sayesinde arkadaşlarından saklamaya çalışır.

Lost

Lost dizisi, Amerikaya gitmekte olan 815 uçuş numaralı Oceanic isimli uçağın düşmesi ile adada mahsur kalan ve esrarengiz olayları konu olan Amerikan yapımı dizidir. Adada yaşanılan ilginç olaylar diziyi heyecanlı hale getiriyor. Her bölümde bir karakterin hayatı işlenerek adaya nasıl geldiği ve aralarındaki bağlantılar gösteriliyor.

İnsatiable

liseli genç bir kız kiloların şikayetçidir, kiloları ile başı dertte olan Patty okulda arkadaşları rahat bırakmamaktadır. Okulda tüm gün arkadaşları dalga geçiyor günü zehir ediyorlar. Patty okul arkadaşlarından intikam almak istemektedir.

The Innocents

Ailelerinin baskısından bunalan ergenlik çağındaki June ile Harry evden kaçarlar. Kaçtıkları süreçte yaşadıkları sıradışı olaylar ile kendilerinde farkedemedikleri güçlerin açığa çıktığını görürler. Ailelerinin sakladıkları bu sırrı öğrenmeye başlayan ikilinin aşkları bitme noktasına gelir.

Altered Carbon

Richard K Morgan’ ın 2012 tarihli Altered carbon aynı isimli çizgi romandan uyarlanıp dizi haline getirilmiştir.  Bilim kurgu türünde yayınlanan bu dizi oldukça ilgi görmüş gelmiş geçmiş en iyi izlenme oranlarını yakalamıştır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

To Top